Dana Roba a ajuns din nou în spital. Imaginile care i-au îngrijorat pe fani

Dana Roba a ajuns din nou în spital. Imaginile care i-au îngrijorat pe fani

Dana Roba a trecut recent printr-o nouă intervenție chirurgicală, iar imaginile publicate chiar de ea din salonul de spital au stârnit îngrijorare în rândul urmăritorilor săi. Make-up artista a ales să fie sinceră cu fanii și le-a arătat cum se simte imediat după operație, mărturisind că perioada de recuperare este una dificilă.

Dana Roba a ajuns din nou în spital

Vedeta a apelat la o clinică privată pentru o intervenție estetică pe care și-o dorea de mult timp. După mai multe schimbări de greutate de-a lungul anilor, Dana Roba a decis să își facă o operație de augmentare mamară, explicând că această schimbare reprezenta o dorință personală și că își dorea să capete mai multă încredere în propria imagine.

Deși intervenția s-a desfășurat conform planului, primele ore după operație au fost dificile, iar durerile postoperatorii și efectele anesteziei și-au spus cuvântul.

Imaginile din salon au impresionat fanii

La scurt timp după intervenție, Dana Roba a publicat un videoclip din spital în care apare vizibil slăbită și afectată de operație. Cu dificultate, vedeta le-a transmis urmăritorilor că trece prin momente grele și că recuperarea nu este deloc ușoară.

„Mă doare, mă doare tare. Mă simt foarte rău. Vă pup!”, a spus Dana Roba în mesajul postat pe rețelele sociale.

Filmarea a fost distribuită rapid, iar sute de persoane i-au trimis mesaje de încurajare și însănătoșire grabnică. Mulți dintre admiratorii săi au apreciat sinceritatea cu care a ales să împărtășească și momentele mai puțin plăcute din viața sa.

De ce a ales intervenția estetică

Înainte de operație, make-up artista a explicat că decizia nu a fost una luată peste noapte. Ea a mărturisit că fluctuațiile de greutate din ultimii ani au făcut-o să nu se mai simtă confortabil cu aspectul bustului, iar această intervenție era un obiectiv pe care și-l propusese de mai mult timp.

Chiar dacă persoane apropiate au încercat să o convingă că nu are nevoie de o astfel de schimbare, Dana Roba spune că a ales să facă ceea ce consideră că o ajută să se simtă mai bine în propria piele.

Are în plan o nouă operație

Vedeta a dezvăluit că aceasta nu va fi ultima intervenție chirurgicală prin care va trece. Ea intenționează ca anul viitor să efectueze o nouă operație, de această dată la nivelul capului, pentru a corecta urmările agresiunii suferite în trecut.

Dana Roba a povestit că încearcă să își protejeze fiica de emoțiile unor astfel de momente și a mărturisit că, atunci când va veni timpul pentru următoarea intervenție, este posibil să nu îi mai spună dinainte ce urmează să facă.

„Am vrut de mult timp să fac asta, pentru că am tot slăbit și m-am tot îngrășat. Deși n-am alăptat, diferite cunoștințe îmi spun că nu ar trebui să fac asta, dar eu am un complex de-al meu și vreau să fac treaba asta. La anul, când o să mă operez la cap, nu o să-i mai zic fetei mele, o să mă duc pur și simplu. Nu o să-i spun adevărul. Acum i-am zis că mă operez, a spus că e foarte bine, dar să nu vin cheală acasă”, a declarat vedeta.

După intervenția estetică, Dana Roba urmează acum perioada de recuperare și speră să revină cât mai curând la activitatea sa profesională, continuând să își țină comunitatea de urmăritori la curent cu evoluția stării sale de sănătate.

Distribuie postarea:

Leave a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *